Goljat - dekoracija tort, 24.11.2007

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

27. nov 2007 5:39

Barolina, če sem prav videla (težko je biti na vseh koncih hkrati), je bele kroge mojster naredil z belo kuverturo. Sama pa sem ta vzorček že delala na svetli podlagi z marmelado in tudi pride zelo lepo. ssilva Sporočilo je spremenil(a) ssilva dne 27. nov 2007 05:40:50

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

27. nov 2007 6:46

ja, te vzorčki so zelo lepi, tudi za piškotke recimo, glavno je da je temna podlaga in svetli krogi (bela kuvertura, sladkorni led, tudi maslena krema...) ali pa obratno. katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 27. nov 2007 06:46:59

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. nov 2007 6:59

Pozdravljene Kako se pa naredi zabo in racmana, S kaksnimi barvami ? Se jih naredi posebej in doda na torto? Pa se to- sem vceraj naredila kale iz ticino in so tako lepe, da jih je bilo skoda pojest, torto bom delala pa sele naslednji teden,lahko pocakajo,kam naj jih dam? lucka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. nov 2007 7:03

Kako si pa delala kale?

Riše na tičino maso se pa takole:

Črta ločnica

Mislim, da Petra ne bo huda, če skopiram zasebno sporočilo, ki mi ga je napisala, da sem skapirala kako se to naredi. Je pa precej enostavno.

 Evo ga:

Oprosti, sem mislila, da je na temi napisan postopek, pa je očitno nekje drugje..:) 1. sprintala spidermana na A3 2. čez list položila polovinilasto vrečko in s flumastrom prekopirala spidermana na vrečko :) 3. vrečko položila na tičino maso in s palčko oz. zobotrebcem šla preko risbe, v tičini pa so se poznale vdolbinice, po katerih sem risala in barvala. :) Ja, en kup dela, ja, ampak sem si jaz tega spidermana narisala dva dni prej, da se je še barva dobro posušila. Sem najprej izrezala tičino, da sem lažje risala in sem potem samo to položila na torto. Ker na torti to delat bi pa bilo po moje nemogoče. Sploh, ker je bil tako velik. :) Upam, da sem napisala razumljivo. *petra*

Tičino maso na katero bom risala posebej odrežem v primerni velikosti. Rišem par dni prej, da se barve posušijo. Potem celo torto oblečem v tičino, potem pa slikoco samo položim gor in naprej okrasim. jade

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. nov 2007 7:05

A kala je škrnicelj? jade

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

27. nov 2007 7:26

Ja delala sem jih po tem linku,Katka,imela sem ostanek korenckov iz marcipana, pa sem naredila pecelj ali kako se ze temu rece,ostalo pa s ticino, listov pa ne, ker nimam zelene barve.Bi slo tudi s tekoco? Kam naj jih dam-v hladilnik ali zunaj? In se nekaj,ker ze ravno cvekam,tiste zavesice ob straneh,so prilepljene in s cim? Je lepo za videt, pa se napake prikrijejo. Hvala obema,no vsem. Mi skrnicelj imenujemo kala ( Calla) lucka Ker kar naprej nekaj sprasujem bi rada zraven nicka prilepila kar tri, pa ne znam, ce mi lahko kdo pomaga...,pa se vsec so mi!!! Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 27. nov 2007 07:33:33

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

27. nov 2007 7:55

Jade, kaka je v ljudski govorici škrnicelj, ni pa to Calla palustris. To je redka rastlina močvirij, tista, ki jo poznamo kot sobno rastlino je vrsta rodu Zantedeschia iz tropske Afrike.

Sta si pa na prvi pogled res podobni.

Image:Calla lily.jpg         Image:Calla palustris2.jpg

Levo je tropska vrsta, desno pa močvirska kala.

rimljanka

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

27. nov 2007 8:09

Hvala obema. jade

AngelGirl88  

član od: 25.11.2007

sporočila: 25

27. nov 2007 8:54

Kako pa ti ste lesnike zdrobljene okoli date po torti? Pa te rozete ki jih delate okoli da so barvaste a to smetano obarvate ali katero drugo mas? Pa za tiste bele kroge belo cokolado kar v tisti "skrnicelj" za okrasevanje zvrnete al kako to gre? hvala za odgovore lp AngelGirl88

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti